X Anasayfa Platform Hakkımızda Danışmanlık Çözümler Referanslar Blog İletişim Giriş Yap

Platform

Ölçün Çalışan Bağlılığı

Günümüzde çalışanların deneyimini ve bağlılığını yönetme alanında modern insan kaynakları yönetimi, yetkinlikleri geliştirmek, çalışanların , yöneticilerin ve kurumların zayıf ve güçlü yanlarını tespit etmek, çalışma ortamını iyileştirmek, kuruma ve hedeflerine bağlı kalmak için çalışanlardan düzenli olarak geri bildirim almak üzere sistemler kurmaktadırlar.

Sistematik ve düzenli yapılan çalışan bağlılığı ölçümleri kurumlar için birçok konuda sonut faydalar sağlamaktadır.

Kurumsal hedeflere ulaşılması ve kurum kültürünün gelişmesi ve yerleştirilmesinde çalışanların katılımı ve işbirliği kurumların en önemli varlıklarından birisidir.

Çalışan bağlılığını ölçmenin temel amacı, çalışanları gerçekten ellerinden gelenin en iyisini yapmaya yönlendiren faktörleri ve bunları etkileyebilecek unsurları tespit etmektir. Kurum yönetiminin ve çalışanların beklentilerinin aynı noktada buluşması ancak gelişime açık alanların iyileştirilmesi ile mümkündür.

Yüksek performans ve verimlilikle çalışan kurumlar, insan kaynakları politikaları doğrultusunda periyodik olarak çalışanların memnuniyet ve bağlılığını ölçen, çalışanların verimliliğini, bağlılıklarını,yetkinlik ve etkinliklerini artırmak için gelişmeye açık yönleri tespit ederek hızlı aksiyon alabilen kurumlardır.

Acsight tarafından geliştirilmiş ve insan kaynakları yönetimi konusundaki gelişmelere bağlı olarak sürekli güncellenen “Çalışan Bağlılığı ve Kurum Kültürü” çalışmaları ile objektif bir değerlendirme alt yapısı olarak;

- Çalışanlar için önemli konular ve alanlar hakkında geri bildirim alma,
Çalışanların kuruma bağlılık ve kurum kültürü düzeyinizi ölçme,
- Çalışanların Sesine kulak vererek ,onları dinleyerek onların fikirlerine değer verildiğini hissetirme,
- En iyi uygulama alanlarını belirleme ve deneyim transferi yapma,
- Iyi uygulamaları kurum geneline yayma
- Çalışanların yönetim süreçlerine katılımını ölçme,
- Kurumun güçlü yanlarını maksimize etme
- Kurumun gelişmeye açık alanlarını belirlemek ve bu alanlarda yol haritasını veriye dayalı olarak oluşturma
imkanlarına sahip olacaksınız.

Cloud4Feed platformu anlık Raporlama ve geri bildirim özellikleri ile yaptığı anketler veya anlık durum güncellemeleri ile firmalara, yöneticiler ve çalışanlar arasında bildirim akışı sağlama olanağı sunar.

Böylelikle, çalışan deneyimini iyileştirmek isteyen işveren veya yöneticiler çalışanlarından aldıkları geri bildirimler ve anket sonuçları ile kendilerinin göremedikleri problemleri görmüş olur ve iyileştirme yoluna gidebilirler