X Anasayfa Platform Hakkımızda Danışmanlık Çözümler Referanslar Blog İletişim Giriş Yap

Blog

Müşterilerinizi Daha Yakından Dinlemenin Avantajları

Müşteri Odaklı Olmak

Müşteri geri bildirimlerini almak için ortaya koyacağınız süreç iyi tasarlanıp yürütüldüğünde, geri bildirim istemek deneyimin bir uzantısı gibi hissettirir ve şirketin müşterilerine değer verdiğini gösterir. Müşteriler, deneyimlerini şekillendirmeye yardımcı olma fırsatına sahip olmaktan hoşlanır.

Sonuç olarak, müşteriler duyulmak ister; deneyimlerini etkilemek için seslerini kullanmak isterler ve soruların derhal ve eksiksiz olarak ele alınmasını isterler. Doğrudan geri bildirim olmadan şirketler, deneyimlerin - özellikle kötü deneyimlerin - müşterileriyle ilişkilerini sürdürme ve derinleştirme yetenekleri üzerindeki etkisini asla tam olarak bilemezler.

Müşteri Merkezli Büyüme

Müşteriler en iyisini bilir! Ne istediklerini ve onlar için en önemli olanı bilirler. Müşteri merkezli kuruluşlar, müşterilerini yalnızca neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamak için değil, aynı zamanda ürün veya hizmetlerinin önceliklerini belirlemek için de dinler. Bir markanın kar/zarar hesabı yapabilmesi bir excel dosyası ve birtakım verilerle kolaydır. Ancak büyümenin arkasındaki itici güç olan müşteri memnuniyetini anlamak veri tablolarını bir kenara bırakmayı gerektirir. Bir kitlenin bir problemini çözen ürün ve hizmetler aslında bir “iş”i tanımlayan olgulardır. Bu kitle müşterilerdir. Müşterilerin tercihlerini şekillendiren duygular ve olaylar zinciri her neyse bunu anlamanın en doğru yolu onlara sormaktır. Müşteri en çok kendi deneyimine güvenir ve firmalarda bu deneyimi önemsemelidir. Anladıktan ve ilgili aksiyonları aldıktan sonra büyüme kaçınılmaz olacaktır.

Siz de Cloud4Feed ile müşterilerinizi daha yakından dinleyin!

Hemen bizimle iletişime geçin!