X Anasayfa Platform Hakkımızda Danışmanlık Çözümler Referanslar Blog İletişim Giriş Yap

Blog

Yıllık yapılan müşteri anketleri ömrünü tamamladı. Sıra teknolojide; Cloud4Feed’de!

Teknolojinin gücünü kullanarak müşterilerinize firmanız ve markanız hakkında ne düşündüklerini sorabilir, stratejik noktalarda müşterilerinizden geri bildirim toplayabilirsiniz. Onlardan her gün yeni bir şeyler öğrenebilecek şansınız varken neden sadece senede bir veya birkaç defa göndereceğiniz anketlere mahkum kalasınız ki!

Hala bazı işletmeler senelik anketler yapmaya devam ediyor. Belki müşterilerini sinirlendirmekten korkuyorlar belki de düzenli anket oluşturarak dışarıya gönderecek kaynaklara sahip değiller. Veya daha da kötüsü müşterilerinin markalarıyla etkileşiminden aylar sonra onlardan değerli müşteri görüşleri alabileceklerine inanıyorlar.Bu önemli çalışmayı senede sadece bir kez yapmanın bize göre hiçbir mazereti olamaz.

Aradan zaman geçmesi yanlış cevaplara neden olur.

Geçen sene bu gün ne yapıyordunuz? Takvime bakmadan söyleyebilir misiniz? Muhtemelen hayır. Örneğin; bir yıl önce restaurantta size hizmet eden garsonun size olan tavrını hatırlamayacaksınız hatta o restaurantta ne yediğinizi bile hatırlamamanız gayet normal. Anket sorularını yönelttiğiniz müşterileriniz de sizinle olan deneyimlerini hatırlamadığında şaşırmayın. Anlamlı geri bildirimler, doğru veriler ve değerli bilgiler, mümkün olduğunca yaşanan anın yakınında yakalanır. Her fırsatta anketlerle müşterilerinize saldırmanız gerektiğini söylemiyoruz. Bunun yerine, hangi bilgiye ihtiyacınız olduğuna karar verin ve müşterilerinizle temas ettiğiniz noktalarda onların karşısına çıkın.

Müşteri anketlerini hazırlayan, gönderen ve analiz eden büyük bir ekibe ihtiyacınız yok!

Cloud4Feed teknolojisi, herkesin bir müşteri anketi hazırlaması, göndermesi ve geri gelen verileri analiz etmesini kolaylaştırıyor. Müşteri deneyimini ölçümlediğimiz anketlerimiz kolay kullanımlı bir platforma entegre edilmiştir. Cloud4Feed teknolojisi sayesinde müşterilerinizle çok daha kolay etkileşime geçebilir ve işletmenizi bir adım daha yukarıya taşıyabilirsiniz.

Bu teknoloji sayesinde;

- Müşterilerinizle etkileşime geçtikten hemen sonra geri bildirimlerini alarak onların “Gerçek” düşüncelerini öğrenebilirsiniz.

- Memnuniyetsizlik durumlarında yöneticilere gönderilen anlık alarmlarla mutsuz müşterilerinizle anında etkileşime geçip, henüz onlar işletmenizi terk etmeden, memnuniyetsizliklerini giderebilir ve onları mutlu ve sadık müşterilere dönüştürebilirsiniz

- Değerli müşterilerinize teşekkür edebilir ve yorumlarını sizlerle paylaştığı için onları kupon kodlarıyla ödüllendirebilirsiniz.

- Yeni gelen geri bildirimleri analiz ederek yeni iç görüler elde edebilir ve eskilerini güncelleyebilirsiniz.

- Memnuniyet trendini takip edebilir ve işletmenizde nelerin değiştiğini görebilirsiniz.

- Çalışanlarınız ve yöneticilerinizle paylaşacağınız iç görülerle onların daha verimli çalışmasını sağlayabilir, onları motive edebilirsiniz.

- Yıllık gönderdiğiniz anketleri bırakın, Cloud4Feed teknolojisiyle her yerde müşterilerinize ulaşın.

Müşterileriniz şirketinizle farklı zamanlarda farklı şekillerde etkileşime girer. Dolayısıyla müşteri anketlerinizi yılda bir kez göndermeyin. Cloud4Feed ile hizmet noktalarında tablet kiosklar ile geri bildirim alabileceğiniz gibi aynı zamanda hareket halindeki tüketicilerin tarayacakları QR Kodlar ile kendi mobil cihazlarından da geri bildirimlerini aktarmasını sağlayabilirsiniz. Cloud4Feed ile farklı birçok kanaldan (sosyal medya kanalları, mailing vb.) gelen geri bildirimler tek bir platformda toplanır, gerçek zamanlı geri bildirimler aktarılır. Cloud4Feed ile işletmeniz için daha doğru ve hızlı kararlar almaya başlayabilir ve karlılığınızı arttırabilirsiniz.