X Anasayfa Platform Hakkımızda Danışmanlık Çözümler Referanslar Blog İletişim Giriş Yap

Platform

İçgörü Doğal Dil İşleme - Metin Analizi

Müşteri geri bildirimlerinden doğru ve hızlı bir şekilde aksiyon alarak müşteri deneyimini iyileştirmek için sadece yapısal anket skorlarından yola çıkmak çoğu zaman için yeterli olmamaktadır.

Müşterileriniz, gerek geri bildirim anketlerindeki açık uçlu yorumlar ile, gerekse de sosyal medya ve diğer çevrimiçi sitelerde paylaştıkları görüşlerle işletmeniz hakkında çok değerli iç görüler sunmaktadır. Ancak bu veriler yapısal olmayan metinsel ifadelerden oluşmaktadır ve büyük ölçeklerde analiz edilmesi oldukça güçtür.

Cloud4Feed Metin Analizi çözümü, doğal dil işleme teknikleri ile geliştirdiği makine öğrenimi modelleri ile müşterilerin metinsel ifadelerini sektöre özel bir şekilde kavramsal olarak doğru bir şekilde sınıflandırarak karşılanmamış ihtiyaçların kolaylıkla tespit edilmesini ve geri bildirimlerden maksimum iç görü elde edilmesini sağlar.

Duygu Durum (Sentiment) Analizi
Yorumlardaki duygu durumunu doğru bir şekilde sınıflandırmak müşteri yorumlarından önemli iç görülerin elde edilmesi ve doğru aksiyonlar alınması için oldukça önemlidir. Metinsel ifadeler cümlelere ayrıştırılarak her bir cümle olumlu / olumsuz / nötr şeklinde sınıflandırılır ve her bir cümlenin sentiment skoru ayrı olarak hesaplanır.
Konu tespiti modeli ve sayısal skorlarla birlikte analiz edilerek önemli iç görüler sağlanır.

Niyet (Intent) Analizi
Cloud4Feed Niyet Analizi modelinde müşteri yorumlarındaki her bir ifadenin niyeti Şikayet, Teşekkür, Öneri, Terk Etme ve Bilgi Talebi şeklinde sınıflandırılır. Bu sınıflandırma sonuçlarına göre anlık alarmlar üretme ve geri dönüş aksiyonları belirlemek mümkündür.
Yorumunda Terk Etme eğilimi olan bir müşteri için çok hızlı aksiyon alınması gerekirken Öneri belirten müşterilerin görüşleri ilgili departmanları da sürece dahil ederek hassas bir şekilde önceliklendirilmelidir.

Konu Başlığı Tespiti (Topic Detection)
Cloud4Feed gözetimli Konu Başlığı Tespit modeli metinsel ifadelerin sektörel olarak belirlenen konu başlıklarına sınıflandırılmasını sağlar.
Böylelikle konu başlığı bazında duygu durum ve niyet dağılımı tespitinin yanı sıra sayısal skorlarla birleştirilerek Etki Analizi ve NPS Driver Analizi gibi önemli içgörü elde edilebilecek analizler de sağlanmaktadır.